"Kto zatraca się w cierpieniu, ten nie może być człowiekiem wolnym" (Pitagoras)
Gości on-line: 31    
 
  22 listopada 2017 - wschód: 8:06, zachód: 16:51
  Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan
 
Kasztelański serwis wyborczy - wybory samorządowe 2010

  Kalendarz i ogłoszenia wyborcze ...


Podstrony naszego serwisu wyborczego wyświetlone zostały ogółem 35495 razy.


Wyniki wyborów do Rady Powiatu:

Radnymi Powiatu Oświęcimskiego zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1 (7 mandatów):

  • Kazimierz Homa - KW Platforma Obywatelska RP
  • Waldemar Klisiak - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Paweł Kobielusz - Komitet Wyborczy SLD
  • Józef Krawczyk - KW Platforma Obywatelska RP
  • Zbigniew Starzec - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Leszek Szuster - KW Platforma Obywatelska RP
  • Mirosław Wasztyl - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 2 (5 mandatów):

  • Edward Baścik - KWW Porozumienie Samorządowe
  • Jacek Pyrek - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Andrzej Saternus - KW Platforma Obywatelska RP
  • Tomasz Warzecha - Komitet Wyborczy SLD
  • Krzysztof Wolak - KW Platforma Obywatelska RP

Z okręgu wyborczego nr 3 (4 mandaty):

  • Teresa Jankowska - KWW Porozumienie Samorządowe
  • Tadeusz Szczerbowski - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Cecylia Ślusarczyk - KW Platforma Obywatelska RP
  • Stanisław Zając - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 4 (6 mandatów):

  • Dariusz Gawęda - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Jarosław Jurzak - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Jan Klęczar - KWW Porozumienie Samorządowe
  • Marcin Niedziela - KW Platforma Obywatelska RP
  • Roman Olejarz - KWW Blok Samorządowy +
  • Ewa Płonka - KWW Blok Samorządowy +

Z okręgu wyborczego nr 5 (5 mandatów):

  • Zbigniew Biernat - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Bogdan Cuber - Komitet Wyborczy SLD
  • Andrzej Kacorzyk - KW Platforma Obywatelska RP
  • Józef Kała - KWW Porozumienie Samorządowe
  • Adam Merta - KW Prawo i Sprawiedliwość

Wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Oświęcim:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Janusz Chwierut: 5918 głosów, czyli 37,11%

  2. Jacek Grosser: 2643 głosów, czyli 16,57%

  3. Janusz Marszałek: 2435 głosów, czyli 15,27%

  4. Piotr Kućka: 1476 głosów, czyli 9,26%

  5. Paweł Kobielusz: 1392 głosów, czyli 8,73%

  6. Zbigniew Starzec: 1314 głosów, czyli 8,24%

  7. Grzegorz Gołdynia: 770 głosów, czyli 4,83%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Jacek Grosser: 5640 głosów, czyli 50,36%
  2. Janusz Chwierut: 5559 głosów, czyli 49,64%
Wyniki wyborów do Rady Miasta Oświęcim:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1 (6 mandatów):

  • Janina Barcik - Komitet Wyborczy SLD
  • Jacek Grosser - KWW Oświęcimianie Oświęcimianom
  • Henryk Grzybek - KW Platforma Obywatelska RP
  • Elżbieta Kos - KW Platforma Obywatelska RP
  • Małgorzata Margol - KW Samorządny Oświęcim
  • Jacek Potaczek - KW Prawo i Sprawiedliwość

Z okręgu wyborczego nr 2 (5 mandatów):

  • Adam Góralczyk - KW Platforma Obywatelska RP
  • Wojciech Grubka - Komitet Wyborczy SLD
  • Grażyna Kopeć - KW Platforma Obywatelska RP
  • Waldemar Łoziński - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Sylwia Żak - KW Platforma Obywatelska RP

Z okręgu wyborczego nr 3 (5 mandatów):

  • Marian Grubka - KW Samorządny Oświęcim
  • Piotr Hertig - KW Platforma Obywatelska RP
  • Piotr Kućka - KWW Nasze miasto Oświęcim
  • Kazimierz Łakomy - Komitet Wyborczy SLD
  • Maciej Starzyński - KW Prawo i Sprawiedliwość

Z okręgu wyborczego nr 4 (5 mandatów):

  • Stanisław Biernat - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Danuta Fyderek - KW Samorządny Oświęcim
  • Andrzej Jakubowski - KW Platforma Obywatelska RP
  • Jacek Stoch - KW Platforma Obywatelska RP
  • Zbigniew Wrona - Komitet Wyborczy SLD
Wyniki wyborów na Wójta Gminy Oświęcim:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. Małgorzata Grzywa: 3981 głosów, czyli 52,60%

  2. Andrzej Bibrzycki: 2457 głosów, czyli 34,97%

  3. Ewa Kubisty: 873 głosów, czyli 12,43%

Wyniki wyborów do Rady Gminy Oświęcim:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Marian Gołąb - KWW Nasza Gmina Oświęcim
  • Anna Zimnal - KWW Nasza Gmina Oświęcim

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Agata Dybczak - KWW Nasza Gmina Oświęcim
  • Jacek Waliczek - Gmina Oświęcim - Tradycja i Rozwój

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Jacek Mydlarz - KWW Nowoczesna Gmina Oświęcim
  • Mirosław Smolarek - KWW Nasza Gmina Oświęcim
  • Krzysztof Walus - KWW Nasza Gmina Oświęcim

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Rafał Stachura - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 5:

  • Jan Zieliński - KWW Nasza Gmina Oświęcim

Z okręgu wyborczego nr 6:

  • Bernardyna Bryzek - KWW Nowoczesna Gmina Oświęcim
  • Rafał Klisiak - Gmina Oświęcim - Tradycja i Rozwój

Z okręgu wyborczego nr 7:

  • Krzysztof Szudarski - KWW Nasza Gmina Oświęcim

Z okręgu wyborczego nr 8:

  • Adam Wiecheć - KWW Porozumienie Dla Mieszkańców

Z okręgu wyborczego nr 9:

  • Piotr Śreniawski - KW Platforma Obywatelska RP
  • Adam Nowotarski - KWW Nasza Gmina Oświęcim
Wyniki wyborów na Burmistrza Brzeszcz:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Teresa Jankowska: 3139 głosów, czyli 37,01%
  2. Cecylia Ślusarczyk: 2230 głosów, czyli 26,29%
  3. Jacek Wawro: 1876 głosów, czyli 22,12%
  4. Mieczysław Zając: 1237 głosów, czyli 14,58%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Teresa Jankowska: 2918 głosów, czyli 52,36%
  2. Cecylia Ślusarczyk: 2655 głosów, czyli 47,64%
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Brzeszcz:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Tadeusz Wawro - Komitet Wyborczy SLD
  • Mirosław Bukowski - KW Platforma Obywatelska RP
  • Radosław Szot - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Wiesław Albin - KWW Bezpartyjni Dla Gminy
  • Danuta Socha - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze
  • Krzysztof Zalwowski - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Anna Kasprzyk-Hałat - KW Platforma Obywatelska RP
  • Danuta Żurek - KW Platforma Obywatelska RP
  • Stanisław Sajdak - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Zbigniew Kolasa - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Stanisław Pastuszka - KWW Bezpartyjni Dla Gminy
  • Jerzy Sojka - KWW Blok Samorządowy +
  • Marek Czopek - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Kazimierz Senkowski - KW Platforma Obywatelska RP
  • Barbara Wąsik - KW Platforma Obywatelska RP
  • Jacek Wawro - KW Prawo i Sprawiedliwość
  • Krzysztof Bielenin - KWW Bezpartyjni Dla Gminy
  • Jan Likus - KWW Blok Samorządowy +
  • Arkadiusz Włoszek - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze
  • Sławomir Drobny - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze
  • Bogdan Czuwaj - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze
Wyniki wyborów na Burmistrza Chełmka:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. Andrzej Saternus: 3411 głosów, czyli 64,18%
  2. Mariusz Sajak: 1374 głosy, czyli 25,85%
  3. Jan Lorek: 530 głosy, czyli 9,97%
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Chełmka:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Henryk Kowalski - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Jadwiga Radwańska - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Zofia Urbańczyk - KWW Porozumienie
  • Iwona Kotowska - KWW Porozumienie

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Dorota Kapusta - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Mariusz Sajak - KWW Porozumienie

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Bernadeta Sędrak-Legut - KWW Porozumienie
  • Paweł Legut - KWW Przyjazna Gmina Chełmek
  • Józefa Ostrowska - KWW Ostrowska

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Henryk Wiśniewski - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Maciej Dworniczek - KWW Wspólna Chata

Z okręgu wyborczego nr 5:

  • Marek Palka - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Andrzej Rybak - KWW Samorząd Gminy 2010

Z okręgu wyborczego nr 6:

  • Helena Szewczyk - KWW Samorząd Gminy 2010
  • Stanisław Kądzior - KWW Samorząd Gminy 2010
Wyniki wyborów na Burmistrza Kęt:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Tomasz Bąk: 5516 głosów, czyli 42,75%
  2. Roman Olejarz: 5060 głosów, czyli 39,22%
  3. Wiesława Drabek-Polek: 2326 głosów, czyli 18,03%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Tomasz Bąk: 5401 głosów, czyli 50,90%
  2. Roman Olejarz: 5211 głosów, czyli 49,10%
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Kęt:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Jerzy Cwynar - KW Platforma Obywatelska RP
  • Tomasz Bąk - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Marek Błasiak - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Stanisław Drzyżdżyk - KWW Kęczanie Dla Kęt
  • Henryka Pudełko - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  • Andrzej Wiśniowski - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Ludwik Furtak - KW Platforma Obywatelska RP
  • Krzysztof Klęczar - KWW Porozumienie Samorządowe
  • Józef Nycz - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Antoni Mojżesz - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Eugeniusz Zawadzki - KWW Kęczanie Dla Kęt
  • Rafał Ficoń - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  • Grzegorz Żak - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  • Wiesława Gawęda - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Janusz Kruczała - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Jerzy Rybacki - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Aneta Żak - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Lesław Kuźma - KWW Stowarzyszenia Miasto i Gmina Kęty XXI
  • Ryszard Janeczko - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  • Kazimierz Babiuch - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  • Agata Majda - KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
Wyniki wyborów na Wójta Osieka:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. Jerzy Mieszczak: 2401 głosów "za", czyli 85,72%
Wyniki wyborów do Rady Gminy Osiek:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Tadeusz Jędrzejowski - KWW Osób Społecznie Pracujących
  • Jan Jekiełek - KWW Nasz Dom
  • Jerzy Czerny - KWW Nasz Gmina
  • Anna Klęczar - KWW Nasz Gmina
  • Janusz Szostak - KWW Nasz Gmina

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Henryk Kramarczyk - KWW Osób Społecznie Pracujących
  • Tadeusz Mucha - KWW Nasz Dom
  • Stanisław Baścik - KWW Nasz Gmina
  • Adam Majda - KWW Nasz Gmina

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Elżbieta Klęczar - KWW Osób Społecznie Pracujących
  • Jerzy Domasik - KWW Nasz Gmina
  • Maria Luranc - KWW Nasz Gmina
  • Zbigniew Żurek - KWW Nasz Gmina

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Jerzy Obstarczyk - KWW Osób Społecznie Pracujących
  • Bogdan Sobecki - KWW Nasz Gmina
Wyniki wyborów na Wójta Polanki Wielkiej:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Mariusz Figura: 1064 głosy, czyli 49,86%
  2. Józef Kała: 855 głosów, czyli 40,07%
  3. Władysław Gałgan: 215 głosów, czyli 10,07%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Mariusz Figura: 1263 głosów, czyli 58,20%
  2. Józef Kała: 907 głosów, czyli 41,80%
Wyniki wyborów do Rady Gminy Polanka Wielka:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Józef Zemła - Komitet Wyborczy PSL
  • Jan Kasprzycki - KWW Wspólnota Lokalna
  • Tadeusz Mitoraj - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Andrzej Huczek - Komitet Wyborczy PSL
  • Czesław Opyd - Komitet Wyborczy PSL
  • Krystyna Sitko - KWW Wspólnota Lokalna
  • Roman Wilk - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Kazimierz Jurecki - Komitet Wyborczy PSL
  • Stefania Ziaja - Komitet Wyborczy PSL
  • Roman Dobrowolski - KWW Jedność i Współpraca - Polanka
  • Tadeusz Dziuba - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Daniel Gałgan - Komitet Wyborczy PSL
  • Stanisław Orlanka - Komitet Wyborczy PSL
  • Jan Berdychowski - KWW Wspólnota Lokalna
  • Henryk Kasperczyk - KWW Wspólnota Lokalna
Wyniki wyborów na Wójta Przeciszowa:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Bogdan Cuber: 1301 głosów, czyli 42,12%
  2. Tomasz Kosowski: 805 głosów, czyli 26,06%
  3. Roman Gancarczyk: 680 głosów, czyli 22,01%
  4. Zofia Szwed: 303 głosy, czyli 9,81%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Bogdan Cuber: 1427 głosów, czyli 53,99%
  2. Tomasz Kosowski: 1216 głosów, czyli 46,01%
Wyniki wyborów do Rady Gminy Przeciszów:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Tomasz Kosowski - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Artur Bochenek - KWW Wspólna Gmina
  • Jan Oleksy - KWW Wspólna Gmina
  • Anna Szarzec - KWW Nowoczesna Gmina
  • Kazimierz Całus - KWW Porozumienie Samorządowe

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Michał Curlej - KWW Wspólna Gmina
  • Władysław Kozub - KWW Wspólna Gmina
  • Wiesław Oleksy - KWW Zaufanie i Zgoda - Rozwój i Sukces
  • Andrzej Kozłowski - KWW Nowoczesna Gmina
  • Anna Momot - KWW Nowoczesna Gmina

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Marek Trzaska - KWW Wspólna Gmina
  • Robert Frączek - KWW Wspólna Gmina
  • Józef Nowak - KWW Wspólna Gmina
  • Ludwik Makuch - KWW Nowoczesna Gmina
  • Franciszek Frączek - KWW Porozumienie Samorządowe
Wyniki wyborów na Burmistrza Zatora:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. Zbigniew Biernat: 2536 głosów "za", czyli 73,72%
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Zatora:

Radnymi zostali wybrani:

Z okręgu wyborczego nr 1:

  • Jan Strzała - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 2:

  • Jadwiga Matla - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 3:

  • Bogdan Bieniek - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 4:

  • Stanisław Bałys - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 5:

  • Maria Malinkiewicz - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
  • Barbara Gołda - KWW Wspólnota

Z okręgu wyborczego nr 6:

  • Stanisław Orlicki - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 7:

  • Małgorzata Kajfasz - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 8:

  • Krzysztof Kluska - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 9:

  • Bernadeta Romanowska - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 10:

  • Barbara Gwiżdż - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 11:

  • Franciszka Jarosz - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
  • Adam Matyja - KWW Wspólnota

Z okręgu wyborczego nr 12:

  • Urszula Dąbrowska - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

Z okręgu wyborczego nr 13:

  • Bogusława Mularczyk - KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
Kandydaci:

Aby uzyskać więcej informacji o kandydatach należy kliknąć w logo lub nazwę komitetu ...


W naszym serwisie wyborczym staramy się przedstawić ofertę poszczególnych komitetów wyborczych, ich programy oraz sylwetki kandydatów. Korzystamy tu wyłącznie z materiałów dostarczonych przez komitety i za ich treść nie bierzemy odpowiedzialności. Nie identyfikujemy się również z żadną opcją polityczną i staramy się tutaj nie preferować żadnego z komitetów wyborczych ani żadnego z poszczególnych kandydatów.

Serwis będzie aktualizowany na bieżąco w miarę dostarczania i opracowywania kolejnych informacji od komitetów wyborczych i kandydatów. Informacje dotyczące warunków publikacji materiałów wyborczych można uzyskać dzwoniąc na nr telefonu 503 029-128 (w godzinach 14:00-20:00) lub pisząc na adres poczty elektronicznej kancelaria@kasztelania.pl.

  powrót