"Kto zatraca się w cierpieniu, ten nie może być człowiekiem wolnym" (Pitagoras)
Gości on-line: 31    
 
  22 listopada 2017 - wschód: 8:06, zachód: 16:51
  Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan
 
Kasztelański serwis wyborczy 2006

  Kalendarz i ogłoszenia wyborcze ...

  Geografia i statystyka wyborcza ...

Podstrony naszego serwisu wyborczego wyświetlone zostały ogółem 109803 razy.


Wyniki wyborów do Rady Powiatu:

Radnymi Powiatu Oświęcimskiego zostali wybrani:

  1. Waldemar KLISIAK (PiS)
  2. Zbigniew STARZEC (PiS)
  3. Adam MERTA (PiS)
  4. Sławomir MOMOT (PiS)
  5. Arkadiusz WŁOSZEK (PiS)
  6. Jarosław JURZAK (PiS)
  7. Krzysztof PIWOWARSKI (PiS)
  8. Kobosko HALINA (PiS)
  9. Józef KRAWCZYK (PO)
  10. Leszek SZUSTER (PO)
  11. Andrzej KACORZYK (PO)
  12. Kazimierz BRZUSKA (PO)
  13. Adam ŁĘKAWA (PO)
  14. Andrzej SATERNUS (PO)
  15. Piotr WATOŁA (PO)
  16. Helena WISŁA (PS)
  17. Józef KAŁA (PS)
  18. Stanisław ZAJĄC (PS)
  19. Jan KLĘCZAR (PS)
  20. Edward BAŚCIK (PS)
  21. Helena ŻUREK (SLD)
  22. Dominik SWOSZOWSKI (SDPL)
  23. Karol PTASZKOWSKI (ChRS)
  24. Mariusz MAKUCH (ChRS)
  25. Grzegorz GOŁDYNIA (ChRS)
  26. Roman OLEJARZ (Wspólnota Samorządowa Oświęcimska)
  27. Bożena SOBOCIŃSKA (Wspólnota Samorządowa Oświęcimska)

Wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Oświęcim:

Na poszczególnych kandydatów oddano w I turze następującą ilość głosów ważnych:

  1. Janusz MARSZAŁEK: 5690 głosów, czyli 38,36%

  2. Grzegorz GOŁDYNIA: 3813 głosów, czyli 25,70%

  3. Józef KRAWCZYK: 3075 głosów, czyli 20,73%

  4. Kazimierz ŁAKOMY: 2256 głosów, czyli 15,21%

Liczba głosów stanowiąca ponad połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru prezydenta wynosiła 7418.

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Janusz MARSZAŁEK: 6815 głosów, czyli 56,29%

  2. Grzegorz GOŁDYNIA: 5293 głosów, czyli 43,17%

Wyniki wyborów do Rady Miasta Oświęcim:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. BARCIK Janina z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
  2. FIGIEL Witold z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  3. GROSSER Jacek z listy nr 23 KW CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO
  4. HOMA Kazimierz Michał z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  5. KUCZEK Krzysztof Dariusz z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  6. MARGOL Małgorzata z listy nr 20 KW SAMORZĄDNY OŚWIĘCIM

W Okręgu nr 2:

  1. JASTRZĄB Andrzej z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  2. KOS Elżbieta z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  3. KUĆKA Piotr z listy nr 23 KW CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO
  4. ŁAKOMY Kazimierz z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
  5. ŁOZIŃSKI Waldemar z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

W Okręgu nr 3:

  1. DĄBROWSKA Krystyna z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  2. FYDEREK Danuta z listy nr 20 KW SAMORZĄDNY OŚWIĘCIM
  3. GRUBKA Wojciech z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
  4. KOPEĆ Grażyna Halina z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  5. OBSTARCZYK Julian z listy nr 23 KW CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO

W Okręgu nr 4:

  1. DOMASIK Sławomir z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  2. JAKUBOWSKI Andrzej z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  3. PALUCH Włodzimierz z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
  4. STARZYŃSKI Maciej z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  5. SZCZEPAŃSKA Ewa Maria z listy nr 23 KW CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO
Statystyka wyborcza ...

Wyniki wyborów na Wójta Gminy Oświęcim:

  1. BIBRZYCKI Andrzej
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Nasza Gmina Oświęcim" - 3981 głosów, czyli 65,65%
  2. ŚRENIAWSKI Piotr Stanisław
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców GMINA RAZEM - 1274 głosów, czyli 21,01%
  3. DZIEDZIC Stanisław
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samorządowa Wspólnota Obywatelska - 809 głosów, czyli 13,34%

Wyniki wyborów do Rady Gminy Oświęcim:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. ZIMNAL Anna Barbara z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"

W Okręgu nr 2:

  1. GOŁĄB Marian Wawrzyniec z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"

W Okręgu nr 3:

  1. DYBCZAK Agata Dorota z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"
  2. ROGALSKI Janusz z listy nr 20 KWW "Gmina Razem"

W Okręgu nr 4:

  1. WALUS Krzysztof z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"
  2. NOWORYTA Mieczysław z listy nr 22 Samorządowa Wspólnota Obywatelska
  3. WOLAK Krzysztof Józef z listy nr 20 KWW "Gmina Razem"

W Okręgu nr 5:

  1. GRUBKA Mirosław Józef z listy nr 26 KWW Porozumienie Samorządowe

W Okręgu nr 6:

  1. ZIELIŃSKI Jan z listy nr 23 KWW "Przyjaźń Harmęże"

W Okręgu nr 7:

  1. ROMANEK Maria z listy nr 25 KWW "Wspólne Dobro"
  2. NARZA Sławomir Wiesław z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"

W Okręgu nr 8:

  1. DOMŻAŁ Jerzy Leopold z listy nr 21 KWW "Nasza Gmina Oświęcim"

W Okręgu nr 9:

  1. WIECHEĆ Adam z listy nr 28 KWW "Porozumienie dla Włosienicy"

W Okręgu nr 10:

  1. NOWOTARSKI Adam z listy nr 27 KWW "Nasza Wieś"
  2. ŚRENIAWSKI Piotr Stanisław z listy nr 20 KWW "Gmina Razem"

Wyniki wyborów na Burmistrza Brzeszcz:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. JANKOWSKA Teresa Maria
    zgłoszona przez KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE - 4939
  2. ZAJĄC Stanisław Kazimierz
    zgłoszony przez KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW - 2167
  3. GAWŁOWSKA Grażyna
    zgłoszona przez KW CHRZEŚCIJASKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO - 839
  4. STUDENCKI Bogusław
    zgłoszony przez KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI - 622

Liczba głosów stanowiąca ponad połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru burmistrza wynosi 4284.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Brzeszcz:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. ALBIN Wiesław Adam z listy nr 22 KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW
  2. BUKOWSKI Mirosław z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  3. KOZAK Zbigniew z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  4. SOCHA Danuta Wiesława z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  5. SZOT Radosław Paweł z listy nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  6. WAWRO Tadeusz z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI

W Okręgu nr 2:

  1. DREWNIAK Adam z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  2. FORMAS Andrzej Jan z listy nr 22 KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW
  3. GRZYWA Wiesław z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  4. KASPRZYK HAŁAT Anna z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  5. KUBICA Marcin z listy nr 21 KW CHRZEŚCIJAŃSKIEGO RUCHU SAMORZĄDOWEGO
  6. RODAK Zbigniew Stanisław z listy nr 22 KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW
  7. RUSIN Anna Magdalena z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE

W Okręgu nr 3:

  1. BIELENIN Krzysztof s. Franciszka z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  2. BIELENIN Krzysztof z listy nr 22 KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW
  3. DROBNY Sławomir z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
  4. SENKOWSKI Kazimierz z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  5. SENKOWSKI Władysław z listy nr 22 KWW BEZPARTYJNY KOMITET WYBORCÓW
  6. SMRECZYŃSKI Piotr z listy nr 5 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
  7. WŁODARCZYK Andrzej Zygmunt z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA I DEMOKRACI
  8. ZAWADZKI Władysław z listy nr 20 KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GM. BRZESZCZE
Wyniki wyborów na Burmistrza Chełmka:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. SATERNUS Andrzej zgłoszony przez KWW Samorząd Gminy 2006 - 4174
  2. WARZECHA Tomasz zgłoszony przez KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci - 1094

Liczba głosów stanowiąca ponad połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru burmistrza wynosi 2635.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Chełmka:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. KOWALSKI Henryk (Nasz Chełmek 2006)
  2. RADWAŃSKA Jadwiga Maria (Samorząd Gminy 2006)
  3. URBAŃCZYK Zofia Anna (Samorząd Gminy 2006)

W Okręgu nr 2:

  1. SAJAK Mariusz (Lewica i Demokraci)
  2. KAPUSTA Dorota (Samorząd Gminy 2006)

W Okręgu nr 3:

  1. BYRSKI Piotr (Samorząd Gminy 2006)
  2. OSTAPOWICZ Edward (Nasza Gmina Chełmek 2006)
  3. OSTROWSKA Józefa (Ostrowska w Chełmku)

W Okręgu nr 4:

  1. WIŚNIEWSKI Henryk (Samorząd Gminy 2006)
  2. BOCHENEK Michał (Bochenek Michał)
  3. MADOŃ Maciej (Samorządowa Wspólnota Obywatelska)

W Okręgu nr 5:

  1. DULĘBA Bogdan (Samorząd Gminy 2006)
  2. PALKA Marek (Samorząd Gminy 2006)

W Okręgu nr 6:

  1. IDZIK Marek (Samorząd Gminy 2006)
  2. SZEWCZYK Helena (Samorząd Gminy 2006)
Wyniki wyborów na Burmistrza Kęt:

Na poszczególnych kandydatów w I turze oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. OLEJARZ Roman
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY KĘTY - 4417 głosów, czyli 37,46%
  2. BĄK Tomasz
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego - 3839 głosów, czyli 32,56%
  3. KLĘCZAR Jan
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - 2968 głosów, czyli 25,17%
  4. GUGULSKI Jarosław
    zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci - 568 głosów, czyli 4,82%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Roman OLEJARZ: 5699 głosów, czyli 55,52%

  2. Tomasz BĄK: 4565 głosów, czyli 44,48%

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Kęt:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. BĄK Tomasz z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  2. DRABEK-POLEK Wiesława z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
  3. DRZYŻDŻYK Stanisław Tadeusz z listy nr 5 KW Platforma Obywatelska RP
  4. GODLEWSKI Jan z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  5. KARAIM Maria z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  6. PUDEŁKO Henryka z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty

W Okręgu nr 2:

  1. BOGUNIA Jerzy z listy nr 5 KW Platforma Obywatelska RP
  2. FICOŃ Rafał z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  3. GAWĘDA Wiesław z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  4. HEBDA Władysław z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  5. JONKISZ Zdzisław z listy nr 5 KW Platforma Obywatelska RP
  6. NYCZ Józef z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  7. OSTAFIN Krzysztof z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  8. SKUDLARSKI Józef z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty

W Okręgu nr 3:

  1. BABIUCH Kazimierz z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  2. GAWĘDA Dariusz z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  3. JANECZKO Ryszard z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  4. KAWOŃCZYK Antoni z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty
  5. KRUCZAŁA Janusz z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  6. KUŹMA Lesław z listy nr 21 KW Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego
  7. WYRWA Wiesław z listy nr 22 KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Kęty

Wyniki wyborów na Wójta Osieka:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. JEKIEŁEK Jan
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Nasz Dom" - 1380 głosów, czyli 46,81%
  2. MIESZCZAK Jerzy
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina - 1568 głosów, czyli 53,19%
Wyniki wyborów na Wójta Polanki Wielkiej:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. FIGURA Mariusz
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców STRAŻACY - 1111 głosów, czyli 68,88%
  2. HUCZEK Andrzej
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego - 502 głosy, czyli 31,12%
Wyniki wyborów na Wójta Przeciszowa:

Na poszczególnych kandydatów w I turze oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. KLIMCZYK Józef
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - 1068 głosów, czyli 44,89%
  2. GANCARCZYK Roman
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nowoczesna Gmina - 943 głosy, czyli 39,64%
  3. BOCHENEK Zdzisław Marian
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ - 368 głosów, czyli 15,47%

W II turze kandydaci uzyskali następujące ilości głosów:

  1. Józef KLIMCZYK: 1303 głosy, czyli 52,52%

  2. Roman GANCARCZYK: 1178 głosów, czyli 47,48%

Wyniki wyborów do Rady Gminy Przeciszów:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. KOSOWSKI Tomasz Lucjan z listy nr 21 KWW Wspólna Przyszłość

W Okręgu nr 2:

  1. MADEJA Henryk z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  2. CAŁUS Kazimierz z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
  3. SKROBACZ Sylwester z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  4. BOCHENEK Artur Paweł z listy nr 21 KWW Wspólna Przyszłość

W Okręgu nr 3:

  1. MOZGAŁA Paweł z listy nr 22 KWW Nowoczesna Gmina
  2. STYŁA Anna Teresa z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  3. KOZŁOWSKI Andrzej z listy nr 22 KWW Nowoczesna Gmina
  4. CURLEJ Michał Jacek z listy nr 22 KWW Nowoczesna Gmina
  5. SZWED Zofia z listy nr 23 KWW Bezpartyjny Blok - Zaufanie

W Okręgu nr 4:

  1. ŻABIŃSKI Mieczysław z listy nr 6 KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
  2. TRZASKA Marek z listy nr 21 KWW Wspólna Przyszłość
  3. NOWORYTA Zygfryd z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  4. SMAJEK Krystyna z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
  5. FRĄCZEK Franciszek z listy nr 20 KWW Porozumienie Samorządowe
Wyniki wyborów na Burmistrza Zatora:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą ilość głosów ważnych:

  1. BIERNAT Zbigniew Stanisław
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców NASZ WSPÓLNY DOM GMINA ZATOR - 2101 głosów, czyli 53,98%
  2. KONIK Ryszard
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców NASZA PRZYSZŁOŚĆ - 1354 głosów, czyli 34,79%
  3. GLIWA Stanisław Józef
    zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Niezależna Wspólnota Mieszkańców "DIALOG" - 437 głosów, czyli 11,23%
Wyniki wyborów do Rady Miejskiej Zatora:

Radnymi zostali wybrani:

W Okręgu nr 1:

  1. STRZAŁA Jan Marek z listy nr 23 KWW Nasza Przyszłość

W Okręgu nr 2:

  1. KAJFASZ Stanisława z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 3:

  1. AUGUSTYNIAK Jerzy z listy nr 23 KWW Nasza Przyszłość

W Okręgu nr 4:

  1. BIAŁYS Stanisław Kazimierz z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 5:

  1. MALINKIEWICZ Maria Józefa z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
  2. BŁAŻEJ Marcin Tomasz z listy nr 21 KWW NWM "Dialog"

W Okręgu nr 6:

  1. ORLICKI Stanisław z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 7:

  1. KOWALCZYK Ireneusz Piotr z listy nr 21 KWW NWM "Dialog"

W Okręgu nr 8:

  1. KLUSKA Krzysztof Rafał z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 9:

  1. KRECZMER Jan Piotr z listy nr 21 KWW NWM "Dialog"

W Okręgu nr 10:

  1. GWIŻDŻ Barbara Maria z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 11:

  1. DRZYŻDŻYK Jacek z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
  2. MATYJA Adam KWW Porozumienie Samorządowe

W Okręgu nr 12:

  1. DĄBROWSKA Urszula Izabela z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator

W Okręgu nr 13:

  1. MULARCZYK Bogusława Grażyna z listy nr 22 KWW Nasz Wspólny Dom Gmina Zator
Kandydaci:

Aby uzyskać więcej informacji o kandydatach należy kliknąć w logo, nazwę komitetu lub w nazwisko ...

Wspólna Polska - Porozumienie Lewicy i Demokratów

Kandydat na Prezydenta
Miasta Oświęcim
Kazimierz Łakomy

Indywidualne podstrony kandydatów: Henryk Bieniasz, Halina Warmuz
Chrześcijański Ruch Samorządowy

Kandydat na Prezydenta
Miasta Oświęcim
Grzegorz Gołdynia

Komitet Wyborczy Wyborców - Nasza Wspólnota

Porozumienie
Samorządowe

Indywidualne podstrony kandydatów: Helena Wisła
Platforma
Obywatelska RP


Kandydat na Prezydenta
Miasta Oświęcim
Józef Krawczyk

Prawo i Sprawiedliwość

Kandydat na Prezydenta
Miasta Oświęcim
Grzegorz Gołdynia

Samorządny Oświęcim

Kandydat na Prezydenta
Miasta Oświęcim
Janusz Marszałek


  powrót