"Mądrość jest źrenicą życia" (łacińskie)
Gości on-line: 12    
 
  20 sierpnia 2017 - wschód: 5:39, zachód: 19:52
  Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard
 

KATEGORIA: Krakowski Salon Poezji 20

W tym roku ostatni XX Krakowski Salon Poezji w Oświęcimiu. Rozpoczął się o godzinie 16-tej, jak zwykle w gościnnych progach Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Pomimo pokusy, jak sam podkreślił Dyrektor Leszek Szuster, dwudziesta odsłona salonu nie została potraktowana jubileuszowo mimo tego, że na niedzielne popołudnie do MDSM zaproszona została aktorka, która tworzyła i tworzy legendę Starego Teatru w Krakowie - Elżbieta Karkoszka.

Wybrane fragmenty powieści Romaina Gary`ego "Życie przed sobą" dopełnione zostały wspaniałymi muzycznymi wykonaniami Jacka Hołubowskiego, który w Oświęcimiu, także na salonie poezji dał sie poznać jako niezrównany mistrz akordeonu.

Ze wzruszającego salonu, podczas którego i tym razem nie zabrakło wzruszeń popłynęło wzruszające przesłanie - "bez miłości nie da się żyć, bez miłości życie nie ma sensu".

Fot. Tomasz Mól[1] [2] [3] [4]


[1] [2] [3] [4]

Każde zdjęcie umieszczone w galerii pozostaje własnością autora i bez jego zgody nie może być kopiowane, przetwarzane, wykorzystywane, publikowane w Internecie i innych mediach.