KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest sobota, 29.04.2017, 6:29

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 27.09.2014, 8:36 
często tu pisze

Szanowni Państwo. Jeśli macie problem z psem, który nie chce jeść lub jada tylko wybrane produkty to przeczytajcie co miałem z moim psem. Pies nie chciał jeść kaszy, makaronu, odpadków z obiadu, a było to wymieszane wszystko z mięsem, jadł tylko suchą karmę, mięso, chleb z pasztetem. Było tak od czasu, gdy miał ok. 6 miesięcy. Pytałem rozmaitych weterynarzy jaka może być przyczyna, odpowiadali najczęściej, że widocznie pies już ma taka naturę i należy go karmić tym co chce, jeden mówił, że znał psa, który jadł tylko wołowinę, inny że mięso królicze itp. Gdy we wrześniu br. osiągnął 1 rok i dwa miesiące, od jednego poniedziałku do soboty nie jadł nic oprócz dwóch gryzów w/w posiłków wymieszanych z mięsem każdego dnia.
Zacząłem szukać po internecie i znalazłem na kilku portalach informację, którą krótko streszczam, że pies nie je bo to jest instynkt stadny, tzn. gdy pies ma dostęp do jadła cały czas, nie musi o nie zabiegać, a gdy dostanie w określonym czasie na krótki czas to wie, że nie ma wyjścia i musi zjeść. A więc należy dawać mu miskę z jadłem na ok. 15-20 min. o tej samej porze. Niezależnie od tego, czy zje, czy nie zabrać i powtarzać czynność do przełamania jego psychiki.
I tak. Po sześciu dniach w niedzielę dałem mu o 8.30 miskę kaszy zmieszanej z mięsem na 20 min. Nie zjadł oprócz dwóch "gryzów". Miskę zabrałem. W poniedziałek o tej samej godzinie również na 20 min. to samo, zjadł tylko dwa gryzy. A we wtorek miskę wylizał do gołej blachy. Od tego czasu nawet jak miskę nie zabierze się po 20 min., zje wszystko, zostawi tylko trochę czasami. Jak mówili starzy chrześcijanie "głodu i wszy".

PostNapisane: sobota, 27.09.2014, 10:41 
zawodowy kasztelanin

Faktycznie ciekawe.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]