KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest wtorek, 19.09.2017, 21:37

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 8:56 
stały bywalec

Jerzy Domż napisał(a):
A niech to sobie będzie pesel ...
Wszystko jedno. Ważne, by dało się zidentyfikować właściciela biletu.
I wbrew temu co wypisuje tu Pan Samum, wszystko jedno kto te dane wpisze.
Reszta tej dyskusji to istny kabaret.
Żaba - nie przejmuj się - masz rację :)
Dla pana panie "Domż" jest wszystko jedno , ma pan poszanowanie prawa i innych głęboko w d..... Co wynika z pańskich wpisów.A pan wie co to "Kabaret"?

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 9:13 
stały bywalec

Pańska inteligencja sięgnęła dna.Koniec tematu.

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 11:13 
często tu pisze

Zaba napisał(a):
Peter23,
Proszę mi nie przypisywać słów ktrych, nie wypowiedziałem (napisałem) ;) To o peselu to nie są moje słowa ;)

Przepraszam pana ale niewiem jak to się stało. Zostało już poprawione.

ZofiaM napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego te bilety miały by być droższe? Możliwe że wiele osób by korzystało ale nie na raz ,więc każdy przejazd był już opłacony w kwocie zakupu biletu.

Tylko wtenczas bilet kupilaby by jedna osoba, a mogłoby z niego korzystać np 15 osób, ktore kupują dziś kupują bilety. Wtenczas spadają wpływy do budżetu Mzk, który ma dwa wyjścia albo prosi Radę Miasta o większą doplatę do funkcjonowania, albo podnosi cenę biletów.
Tutaj pisze o co mi chodzi. http://web.um.oswiecim.pl/bip/dokumenty ... /16528.pdf
str 15.
Jeżeli faktycznie kontrola odbywała się w pierwszym dniu ważności biletu to można było postąpić troche inaczej.

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 14:19 
stały bywalec

ZofiaM. napisał(a):
Ja rozumiem dobrze.Tylko proszę mi wytłumaczyć dlaczego ma być podpisany a nie wystarczy nr.pesel który powinna wpisać osoba sprzedająca bilet?MZK ma prawo do ustalania warunków marketingowych w swoim przedsiębiorstwie, a bilet miesięczny z powodu niższej ceny za przejazdy autobusami MZK jest na okaziciela. Obowiązek wpisania nr.peselu powinien spoczywać na sprzedającym i wtedy nie było by problemu.Cała ta dyskusja pokazała że "wiemy że gdzieś dzwonili tylko nie wiemy w którym kościele".Problem wyniknął z nie podpisanego biletu, a gdyby był wpisany pesel przez kasjerkę(tak praktykują inne Zakłady w Polsce) nie było by problemu.
Panie Domż przeczytaj pan to co jest powyżej i może pan zrozumie że osobny temat to marketing MZK i jego dochody a osobny czy podpis czy inna forma i kto to ma zrobić.Złośliwość przeszkadza panu logicznie myśleć.

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 15:34 
stały bywalec

Szanowny "Peter23" Prawie na całym świecie komunikacja miejska jest dofinansowywana.Obecne problemy naszego MZK nie wynikają z tego że bilet miesięczny jest tańszy od normalnego ale od spadku korzystających z przejazdów MZK.Wielu posiada swój środek lokomocji, nastąpił spadek zatrudnienia spowodowany likwidacja zakładów pracy więc za razem szkół przyzakładowych itd.Ten zakład musi poszukać innych rozwiązań jak też zastanowić się nad innymi dodatkowymi usługami.Tak mi się wydaje.

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 15:47 
prawie tu mieszka

Peter23 napisał(a):
Tylko wtenczas bilet kupilaby by jedna osoba, a mogłoby z niego korzystać np 15 osób, ktore kupują dziś kupują bilety. Wtenczas spadają wpływy do budżetu Mzk, który ma dwa wyjścia albo prosi Radę Miasta o większą doplatę do funkcjonowania, albo podnosi cenę biletów.

Gdyby o kondycji firmy miało stanowić to, że - jak pisze "Peter23", np. piętnaście osób jeździ za friko to współczuć zarządzającym.
Czy panowie nie rozumiecie prostych faktów, że kierowca opisany w tym przypadku to kawał chama, który powinien wylecieć z roboty za to, co zrobił.
To nie są żarty wywieść dziecko w przypadkowy rejon miasta i tam zmusić do opuszczenia autobusu. Macie dzieci? Jaka byłaby wasza reakcja, jako rodzica czy opiekuna?

A wszystkie te nipy, pipy, podpisy i inne identyfikatory, o których tak się rozwodzicie, wytatuujcie sobie na różnych częściach ciała, żeby czuć się w autobusie bezpiecznie

PostNapisane: czwartek, 8.12.2011, 16:57 
często tu pisze

IWAN napisał(a):
Gdyby o kondycji firmy miało stanowić to, że - jak pisze "Peter23", np. piętnaście osób jeździ za friko to współczuć zarządzającym.
Czy panowie nie rozumiecie prostych faktów, że kierowca opisany w tym przypadku to kawał chama, który powinien wylecieć z roboty za to, co zrobił.
To nie są żarty wywieść dziecko w przypadkowy rejon miasta i tam zmusić do opuszczenia autobusu. Macie dzieci? Jaka byłaby wasza reakcja, jako rodzica czy opiekuna?

Szanowny Iwanie chodziło mi o to, że na jednym bilecie dziennie jeździloby 15 osób. Jeżeli byłoby 20-50 takich "spólek", to zmienia sprawę..
Zgadzam się również, że są inne powody spadku liczebnośći pasażerów Mzk.
Nigdzie nie jest napisane w jakim jest wieku ta osoba?
Młoda dziewczyna w wieku szkolnym to zarówno 6-latka i 18 latka.
Czy ja gdzieś pochwaliłem zachowanie kierowcy i go bronię? Jestem tylko pasażerem a nie pracownikiem MZK

PostNapisane: czwartek, 30.03.2017, 11:01 
początkujący

Polacy to po prostu lenie i złodzieje. Gdyby się komuś chciało zrobiłby konkurencyjną linię, i zamiast narzekać na ceny ludzie mieliby tańsze bilety. Do roboty! :)

PostNapisane: niedziela, 2.04.2017, 9:12 
zawodowy kasztelanin

gobus1 napisał(a):
Polacy to po prostu lenie i złodzieje. Gdyby się komuś chciało zrobiłby konkurencyjną linię, i zamiast narzekać na ceny ludzie mieliby tańsze bilety. Do roboty! :)

-------------------------------------------------------------------------
Chętnie uczestniczyłem w dyskusjach na forach Kasztelanii, ponieważ odbywały sie na wysokim poziomie i rzadko można tu było spotkać głupiego chama . Mam nadzieję że nadal tak będzie.
Jako Polak stanowczo protestuję przeciwko wrednym insynuacjom i proszę o zdjęcie tego postu jako sprzecznego z Regulaminem i netykietą.

PostNapisane: wtorek, 11.04.2017, 8:30 
na swoim

Zgoda, miejmy nadzieję, że Jacek Polak (nomen omen :) szybko zareaguje.
Forum niestety zamarło, a jest kilka tematów, o których chętnie bym podyskutował, np. smog w Oświęcimiu, czy rzeczywiście nie da się z tym nic zrobić?

PostNapisane: wtorek, 11.04.2017, 14:27 
zawodowy kasztelanin

Forum zamarło bo nie ma się w Oświęcimiu na co skarżyć ;)

Nasuwa mi się analogia z dekadą gierkowską. Też wtedy z początku sporo budowano...
A potem były długi i kryzys.

Wszystkiego najlepszego na Święta :)

PostNapisane: wtorek, 18.04.2017, 11:18 
na swoim

Świat poszedł w inną stronę i fora nie są potrzebne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC [ DST ]