KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest piątek, 23.06.2017, 23:53

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 10.01.2007, 23:04 
często tu pisze

To że w Przeciszowie jest sobie spółdzielnia - kołchóz inaczej to wie każdy, że w Osieku jest taki ośrodek to zapewne mało kto wie...

Czy wiecie że jest tam prężne gospodarstwo państwowe w formie spółki zoo?

Nazwa, adresy i osoby upoważnione do kontaktów: Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Spółka z o.o., do kontaktów: Tadeusz Krzemień, ul. Zamkowa, 32-608 Osiek, woj. małopolskie, tel. 033 8458345, 8458134, fax 033 8458345, e-mail: ohzosiek@wp.pl.

Adres internetowy: www.hodowlaosiek.com.pl

Niestety www nie działa :lol: :(

http://dolinakarpia.malopolska.pl/viewtopic.php?p=1656 u mnie coś napisałem, ale przecież temat to tak fajny że trzeba zrobić tam wycieczkę :) wywiad, FOTOreportaż z tego "pgr" Agencji Nieruchomości Rolnych.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11.01.2007, 7:37 
na swoim

mieszczuchy?
jakie jest wiejski odpowiednik mieszczucha?

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11.01.2007, 8:37 
obserwator

ponury napisał(a):
jakie jest wiejski odpowiednik mieszczucha?

wieśniak

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12.01.2007, 0:26 
często tu pisze

Mieszczuchy dla mnie nie mają zabarwienia obraźliwego typu bambusy, białasy itd To w moim języku sympatyczne normalne określenie mieszkańców miasta. Wieśniak to co innego, kiedy napiszę żem wieśniok, to ok. Jednak kiedy jakiś miejski cwaniak napisze jakiś ty szuwar głupi wieśniak, to będzie to obraźliwe.

Widać muszę się precyzyjnie wyrażać, zwłaszcza że w Oświęcimiu jest tyle mieszczan po pradziadkach co kot napłakał. Połowa ludzi ze wsi, młode pokolenia powinny zatem wsie powiatu traktować życzliwiej, niż Warszawiacy, dla których taki Przeciszów to pewnie wieś taka sama jak inne na... Białorusi.

Moim zdaniem tej ośrodek hodowlany potrzebuje webmastera, wszystkie spółki ANR mają niezłe serwisy, podoba mi się zwłaszcza ośrodek hodowli hucułów
www.hucul.pl czemu u nas nie ma takich stadnin, hodowli. Nie ma pastwisk w dolinach rzek, na wałach itd?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13.01.2007, 16:45 
zawodowy kasztelanin

dissidens napisał(a):
Mieszczuchy dla mnie nie mają zabarwienia obraźliwego typu bambusy, białasy itd To w moim języku sympatyczne normalne określenie mieszkańców miasta. Wieśniak to co innego, kiedy napiszę żem wieśniok, to ok. Jednak kiedy jakiś miejski cwaniak napisze jakiś ty szuwar głupi wieśniak, to będzie to obraźliwe.

Widać muszę się precyzyjnie wyrażać, zwłaszcza że w Oświęcimiu jest tyle mieszczan po pradziadkach co kot napłakał. Połowa ludzi ze wsi, młode pokolenia powinny zatem wsie powiatu traktować życzliwiej, niż Warszawiacy, dla których taki Przeciszów to pewnie wieś taka sama jak inne na... Białorusi.

Moim zdaniem tej ośrodek hodowlany potrzebuje webmastera, wszystkie spółki ANR mają niezłe serwisy, podoba mi się zwłaszcza ośrodek hodowli hucułów
www.hucul.pl czemu u nas nie ma takich stadnin, hodowli. Nie ma pastwisk w dolinach rzek, na wałach itd?

konie, GOK, Przeciszow, starosta, burmistrz, poslowie, lustracja...

W sprawie serwisow, proponuje Lubljane, albo moze jakas tam, i ZRD i serwis z forum, webmaster i MySql i baza, bajkonur, Przeciszow, stowarzysznie

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13.01.2007, 17:04 
często tu pisze

Tobie BigBen należałby się ban tygodniowy, spamujesz aż mdli.

Kompletnie nie na temat, ja mimo że lawiruję szeroko zawsze staram się coś napisać na temat wątku. TY wyszukujesz jak widzę konsekwentnie moje posty wyszukiwarką i wpisujesz obrażając mnie istne bzdety spamowe bez żadnej wartości merytorycznej, gorzej niż małe dziecko.

Zbyszek zareaguj proszę.
Staram się przeca spokojnie rzeczowa pisać, a że mam czas to jest tego sporo... niemniej nie będzie takich jazd codziennie, spokojnie ludzie.

Masz coś fajnego o Osieku to napisz, to fascynująca miejscowość z bogatą historią zarówno przedwojenną jak i od średniowiecza jako "państwo osieckie" następnie.

Byłeś może kiedyś w Pałacu Mauretańskim w Osieku?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13.01.2007, 17:26 
zawodowy kasztelanin

dissidens napisał(a):
Byłeś może kiedyś w Pałacu Mauretańskim w Osieku?

Informuje was wszystkich, ze dojazd do Osieka nie jest mozliwy codziennie poniewaz komunikacja jest taka jakas dziwna, ze szynobus z Balic niestety nie przeprowadzono przez Osiek. Poza tym do Osieka prowadza tylko 4 drogi z czterech stron swiata. Jednoczesnie sala mauretanska jest tylko jedna i w palacu ktory jest w Osieku.

Sala Mauretanska moglaby byc Centrum Organizacji Pozarzadowych, w ktorej burmistrzowie i wojtowie i soltysi mogliby reaktywowac Galicje Zachodnia. Osiek moglby byc Teheranem, w ktorym wojtowie i prezydent miasta Oswiecimia przesadziliby losy powiatu oswiecimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego, powolujac Autonomiczna Galicje Zachodnia ze stolica w samym srodku - czyli w Przeciszowie. W Osieku mozna podpisac pakt o nieagresji na forach internetowych oraz ustalenie Klubu Zasluzonych dla Grafomanstwa Schizoidalnego w Galicji Zachodniej. Natchmiast tez nalezaloby wybrac jakiegos prezesa. Wiem, ze moznaby juz teraz znalezc twardego kandydata.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 10.07.2009, 9:13 
obserwator

Czy w Osieku jest jeszcze może coś poza ostatnim PGRem? A może go już nie ma?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11.07.2009, 0:02 
czasami tu bywa

W Osieku nigdy nie bylo PGR. Owszem, bylo POHZ, co sie czyta Panstwowy Osrodek Hodowli Zarodowej. W rolnictwie to troche "wyzsza szkola jazdy" i przynajmniej z tego powodu zainteresowani Osiekiem powinni wiedziec, ze w tamtejszych gospodarstwach (POHZ Osiek to byl klucz gospodarstw z najwiekszym wlasnie w Osieku) produkowany byl material rozrodowy, tak zwierzecy jak i roslinny. Material ten byl dostarczany pozniej do PGR-ow do produkcji towarowej. Milosnicy Osieka maja wiec nastepny powod do dumy.
Jak zapewne wiecie POHZ Osiek powstal na znacjonalizowanym majatku rodziny Rudzinskich, a wczesniej ten majatek nalezal do rodziny Larisch. Przed wojna gospodarsto to bylo slynne z osiagniec w produkcji karpia lustrzenia. Po wojnie zas z produkcji hodowlanego materialu zarodowego, a to przede wszystkim bydla czarno- bialego holenderskiego, a pozniej holsztynskiego. Posiadali wyhowalnie buhajow na Wlosieniu i jalowek na Karolinie. Historycy Osieka powinni to wszystko zanotowac, bo POHZ Osiek to bylo jedno z lepszych gospodarstw hodowlanych w Polsce.
Owszem, w Osieku jest wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia, ale nie powiem, bo lubie, aby moje ulubione strony pozostawic w swietym spokoju. :wink:
Jesli ktos w Osieku interesuje sie historia to powinien wziac aparat fotograficzny i porobic zdjecia wszystkich obiektow gospodarstwa, jesli oczywiscie one jeszcze istnieja. Dawno nie bylam w Osieku, a na Karolinie i Wlosieniu to juz bardzo dawno. Co teraz tam jest, niestety nie wiem.

PostNapisane: sobota, 11.07.2009, 19:34 
prawie tu mieszka

Płaskiś Big Ben z tym wyśmiewaniem się.

Zapomniał wół jak cielęciem był?

Strefa czasowa: UTC [ DST ]