KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest sobota, 21.10.2017, 4:17

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 16.03.2011, 21:53 
obserwator

Czytając ostatnie wypowiedzi, mam wątpliwości co do tematu niniejszego forum, a zwłaszcza do jego przewodniej części, tj. "strefy wolnego słowa".

Jeżeli Kasztelan (przypuszczam, że administrator) zaczyna ingerować w swobodne wypowiedzi, to wg mnie równocześnie powinien zmienić nazwę na "Kasztelańska strefa słowa". Ale czy oto tutaj chodzi? Ponadto nietrudno nie zauważyc, że kontrola i pouczenia kierowane są w szczególności do oponentów obecnego burmistrza oraz całego jego towarzystwa z MIGXXI.

Owszem, wypowiedzi pozostawiają wiele do życzenia, są nawet obrazliwe, kpiące, ale jest atak, jest obrona. Nie popieram dziecinnej "pyskówki", która się tu nierzadko toczy, ale nie rozumiem też ostatniej reakcji jakby przebudzonego nagle Kasztelana.

Ponieważ nadal tytuł powyższego forum funkcjonuje, powinniśmy mieć prawo pisać o tym co się dzieje w Kętach i wyrażać swoje opinie, skoro była zgoda na taki temat. A wgląd na tą stronę nie jest przecież mały, bo przekroczył już 10 tys, a znaczy to, że jest zainteresowanie i ciekawość o czym się tu pisze.

Dotąd wydawało mi się, że kasztelania to jedyny znany mi niezależny portal, na którym można się swobodnie, ale w granicach choćby minimalnej przyzwoitości wypowiedzieć. Nie ukrywam, że w obecnym czasie, kiedy itvkety i infokety są pod patronatem Pana Bąka, to cenzura jest oczywista i nie wierze na pełną wolnośc słowa na tych stronach.
Ale obserwując zachowanie administratora, zaczynam mieć poważne wątpliwości, a jakie są moje przypuszczenia, to nie będę zdradzać. Pozostawiam to do własnej analizy.

PostNapisane: środa, 16.03.2011, 23:33 
stały bywalec

koterba napisał(a):

Ale obserwując zachowanie administratora, zaczynam mieć poważne wątpliwości, a jakie są moje przypuszczenia, to nie będę zdradzać. Pozostawiam to do własnej analizy.

Ale internet nadal stwarza możliwość własnego niezależnego forum, czy w internecie też już są jakieś ograniczenia dla obywateli Kęt? Jest jakiś problem ze stworzeniem własnego niemoderowanego forum?

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17.03.2011, 22:44 
obserwator

Po pierwsze: co ma piernik do wiatraka?

Po drugie: nie piszę, że w całym internecie są ograniczenia, tylko na konkretnych stronach, a co do tej zaczynam mieć również wątpliwości, ale poczekamy, zobaczymy.

I po trzecie: nie mam zamiaru zakładać kolejnego bloga czy forum i mam nadzieję, że będę mieć możliwość dalszego pisemnego wypowiadania się tutaj w temacie Kęt, ponieważ nie potrafię „spuścić zasłony milczenia" na to co się obecnie dzieje w mojej miejscowości.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17.03.2011, 23:01 
stały bywalec

koterba napisał(a):
I po trzecie: nie mam zamiaru zakładać kolejnego bloga czy forum i mam nadzieję, że będę mieć możliwość dalszego pisemnego wypowiadania się tutaj w temacie Kęt,

Słuchaj forumowiczu, nazwijmy rzeczy takimi jakie są. Nie założysz bloga i forum, bo nikt go nie będzie czytał. Dennego i monotematycznego ujadania czterech frustratów nikt nie będzie czytał. To forum istnieje dzięki pracy wieloletniej paru gości, którzy oprócz forum napierniczają informacyjnie i publicystycznie. Ciebie i Twoich "zacnych" geniuszy na taką robotę systematyczną nie stać. A dzisiaj chciałbyś pokrzykując o tym co tu jest i co będzie - konsumować czyjąś pracę. To ma do rzeczy. Myślisz, że ktoś się przejmie Twoim obrażaniem na forum Kasztelanii. Obraź się i miej złe zdanie. Mnie to i moich znajomych średnio "rybka". Więc jak ci nie pasuje moderacja i to co się dzieje na forum to zamiast straszyć nas że będziesz miał złe zdanie na temat tego forum załóż swoje. Tam nawet psy tyłkami nie zaszczekają. I dlatego wolisz i twoi pobratymcy wolą tutaj się spełniać patriotycznie i "demokratycznie", bo oglądalność jest taka, że takie leniwe frustraty nie osiągną tej oglądalności przez następne 10 lat. I to ma do rzeczy moje pytanie. Jak nie pasuje tutaj to zrobić swoje i uprawiać "szczerą prawdę". A tu goście włażą i opieprzają moderatorów, którzy i tak pozwalają wielu na daleko idące jazdy.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17.03.2011, 23:11 
zawodowy kasztelanin

koterba napisał(a):
a co do tej zaczynam mieć również wątpliwości, ale poczekamy, zobaczymy.

zrob swoja strone i podzialaj 9 lat a potem sie madrzyj sfrustrowana "madralo". Uzyj Joomla i bbCode i juz - mozesz rozdawac "sprawiedliwe" oceny Bakowi i innym ktorych nie lubisz, albo ktorzy byli lepsi od ciebie i cie politycznie "wypstrykali". Bylo wielu takich co nie chcieli ale musieli. Jeden z Przeciszowa niejaki szuwarek nie mogl sie odnalezc na tym forum i zalozyl swoje. Skorzystal przy okazji z mozliwosci zareklamowania forum przeciszowa na forum Kasztelanii. Szybciutko zostal na nim sam. I tobie i twoim frustratom kolezkom wrozylbym to samo. Ale tak jak cichy pisze - czujesz, ze cie czasowo i potencjalnie nie stac na taka robote, wysilek i kase, zeby samemu takie narzedzie stworzyc i wolisz postekac tutaj grozac moderatorom, ze ich strone zakwalifikujesz jako cenzurowana. Sluchaj gieroj - zakwalifikuj jak chcesz i w pieriod do Ket mozesz wrocic.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18.03.2011, 22:03 
obserwator

Dziękuję bardzo za prowokacyjne wypowiedzi w moim kierunku, przy okazji również i innych. Szkoda tylko, że jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Panowie wtedy, gdy nadarza się okazja by kogoś obrazić, zakpić, nawtykać mu i odpowiednio go „obsmarować” . O tak, w tym nie mają Panowie sobie równych.

Bo akurat jeżeli chodzi o konkrety, to przypominam, że do dzisiaj nie mam odpowiedzi chociażby od ww. BigBena na moje wypowiedzi, które dotyczą bezpośrednio Kęt i działania nowych władz z MIGXXI. Ale za to teraz, BigBen rozwija skrzydła sypiąc bogactwem słownictwa z zakresu „besztania”.

Jeżeli liczą Panowie, że skutecznie mnie zrazicie do tego forum, to mogą się Panowie wielce rozczarować. Nie działają na mnie te Wasze aroganckie slogany i przytyki. A Panów rozbudzone szaleńcze „besztanie” po raz kolejny potwierdza reakcję na niesprzyjające informacje o nowych władzach w Kętach oraz na moje ostatnie spostrzeżenia co do działania administratora.

Swoją drogą, to w tym temacie powinien odezwać się sam administrator (Kasztelan), bo przecież to o jego postawę toczy się dyskusja. Ale jak zwykle najbardziej kompetentni do wyjaśnienia okazali się stali „plujący” forumowicze, którzy myślą, że w końcu udało się mnie zniechęcić do dalszego pisania oraz zmusić do założenia własnego forum, czyli najwygodniej pozbycia się trudnego komentatora.

No cóż, muszę poinformować, że nie przychylę się do Panów przemiłych wskazówek, pisać zamierzam nadal i nie na swoim forum, ale na kasztelanii. A poza tym, przypominam, że „Kęcka strefa wolnego słowa” utworzona została przez Natrixa, więc tym bardziej nie zamierzam się wycofać.

I jeszcze jedno, nie mam żadnych politycznych pobudek w pisaniu na tym forum, ani żadnych politycznych powiązań z kimkolwiek i z czymkolwiek. Natomiast doskonale znam wieloletnią działalność stowarzyszenia MIGXXI, wynikającą tylko z dokładnej obserwacji jej działalności, a nie przynależności do jakiejkolwiek politycznej opozycji. A to już z Panów strony daleko idące insynuacje, na które powinna być jak w przypadku wypowiedzi Jaremy reakcja Kasztelana, prawda?

A reasumując, uważam, że przegraną w ostatnich wyborach samorządowych jest nie kto inny, ale Gmina Kęty, którą rządzą obecnie owi działacze MIGXXI, ponieważ nie sądzę, by nagle nastąpiła pozytywna zmiana w ich polityce działania jaką nadal prowadzą.

Kończąc, pozdrawiam „przesympatycznych” pobudzonych agresywnie forumowiczów.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19.03.2011, 11:32 
często tu pisze

koterba napisał(a):
A reasumując, uważam, że przegraną w ostatnich wyborach samorządowych jest nie kto inny, ale Gmina Kęty, którą rządzą obecnie owi działacze MIGXXI,

Szybka ocena. Choćby ze względu na czas, który do dzisiaj upłynął od chwili zmian władz w Kętach tj. od grudnia 2010 r. Będąc z Oświęcimia czytam te posty z Kęt i o Kętach i przychodzi mi na myśl, że czytam oceny obecnej władzy, w których można znaleźć najczęściej emocje, a tzw. fakty to raczej "półprawdy", w których jest więcej przesady niż rzeczowości. Są za to spore emocje, jak zawsze kiedy władza realizuje jakiś swój plan, do którego dostała od demokratycznej większości legitymacje. Mniejszość, z której spora część musi dzisiaj liczyć się ze zmianą ciepłych posad (była "klientela" Romana Olejarza - burmistrza poprzednich kadencji) - po prostu kipi i wrze. To nawet może dobrze, że nowa władza w Kętach ma recenzentów, ale....jednak śmiesznie i mało wiarygodnie brzmią teksty jak ten cytat na górze:" że przegraną w ostatnich wyborach samorządowych jest Gmina Kętych". Mając kilku znajomych, nawet takich, którzy całe lata krytykowali burmistrza Olejarza, wiem, że w Kętach wielu oczekiwało zmiany. Wiem też, że rok, albo dwa lata temu słyszałem opinie, że burmistrz Olejarz i jego urzędowa "koteria" i towarzyskie zaplecze to hamulec dla Kęt. Wtedy też byłem zdystansowany do takich ocen, bo wiedziałem, że są wynikiem frustracji szeroko rozumianej opozycji. Wolałbym więc przeczytać tu takie informacje, które analizują decyzje, brak decyzji, zaniechania i wątpliwe decyzje obecnej władzy. A nie to, że wcześniej wydawała gazetę, albo, że krytykowała władze poprzednie. To akurat jest prawo każdego - publicznie i demokratycznie krytykować nieumiejętność, złe decyzje, czy wręcz szkodliwe decyzje. A panowie to ciągle tu piszecie o kucykach, o wykształceniu, albo kto został zatrudniony i czyim jest znajomym. Czasem znakomity fachowiec nie może działać dla dobra gminy bo parę razy widziano go na kawie z obecną władzą. W Polsce to chyba osiągnęliśmy już kres górny paranoi.

Wolałbym więc Koterba żebyś pouczając tu kto co powinien na tym forum robić bardziej skoncentrował się jaka jest wartość tego co do tej pory napisałeś, bo sporo się produkujesz, ale jakby to wycisnąć to nie starczyłoby faktów na mały kieliszek dobrego "likieru". :)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19.03.2011, 21:12 
obserwator

Na wstępie muszę napisać, że bardzo podoba mi się wypowiedź Pana Pankracego, z dystansem i całkowitym opanowaniem emocji. Tym bardziej cieszę się, że ukazał się tutaj nareszcie głos zrównoważony i całkiem odmienny od poprzedników, chociaż krytykujący moją postawę.

Niestety nie mogę się zgodzić co do całości treści Pana wypowiedzi. Ma Pan jednak prawo tak pisać, ponieważ nie mieszka Pan w Kętach i przypuszczam, że nie posiada Pan takiej wiedzy o korzeniach obecnego burmistrza i jego stowarzyszeniu MIGXXI, zarówno długo przed objęciem władzy jak i teraz. Chyba, że miał Pan jakiś z nimi związek, a to zmieniałoby całkowicie postać rzeczy. A taka wiedza z pewnością mogłaby zmienić Pana punkt widzenia jako mieszkańca Kęt, albo i nie. Dlatego nie do końca rozumiem Pana taką pewność co do swojej racji, która w tym przypadku nie jest poparta żadnymi konkretami, których tutaj przede wszystkim mi brakuje. Idąc dalej, przyznam, że w odróżnieniu od Pana pisania w temacie Kęt, ja np. w kwestii dotyczącej Pana Grossera z Oświęcimia nie mam odwagi cokolwiek napisać, choć mogę wielu rzeczy domyślać się czytając komentarze na kasztelanii. W mojej ocenie byłby to jednak zawsze nie do końca sprawiedliwy i obiektywny osąd.

Chcę również wyjaśnić, że nigdy w moich wypowiedziach nie pojawiły się „ kucyki” oraz inne przezwiska oraz jakiekolwiek insynuacje, domysły lub nieprawdziwe informacje na temat rządzącej obecnie władzy w Kętach. Proszę to sobie jeszcze raz spokojnie sprawdzić na forum, zanim zaszufladkuje mnie Pan jak poprzednicy do kęckich frustratów, mądrali, gieroja, pieniaczy politycznych, itp.

Przedstawiam natomiast fakty, które mają miejsce od grudnia 2010r. w Kętach i wg mnie jest ich sporo, które w niekorzystnym świetle stawiają działania i decyzje nowej władzy. Nie są to wszakże działania, które natychmiast destruktywnie wpływają na rozwój Gminy (może oprócz sprawy mecenasa=aplikanta), ale z czasem mogą przyczynić się do pogłębienia kryzysu w najważniejszych dziedzinach życia (opieka zdrowotna, edukacja, rozwój infrastruktury drogowej oraz przemysłowej, itd.), oprócz sportu. To są oczywiście moje przypuszczenia, które mogą nastąpić, ale istnieje zawsze jakaś odrobina nadziei, że będzie inaczej. I dlatego mimo, że minęło tylko albo aż kilka miesięcy od zmiany lokalnej władzy w Kętach, to swoimi działania pokazują się z nienajlepszej strony. O szczegółach nie będę pisać, bo w pewnych sprawach będę się tutaj kilkakrotnie powtarzać, co zaraz da okazję innym do szaleńczego „besztania” mnie za nie stosowanie się do reguł niniejszego forum.

Z jednym się z Panem zgadzam, władza wywodząca się z MIGXXI dostała mandat zaufania przeważającej części mieszkańców Kęt, ale też z niedruzgoczącą przewagą. Dlatego też, zwolennicy nowej władzy niezmordowanie bronią tutaj swojego kandydata, ale niestety przyzna mi Pan rację, że bez jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia, tylko agresywnym atakiem z zastosowaniem aroganckiego słownictwa i wręcz dziecinnej pyskówki. Domyślam się, że są to młodzi ludzie, którzy mają swojego idola w osobie Pana Bąka i zaciekle będą go bronić

I kończąc moją wypowiedź, chcę szczególnie zaznaczyć, że zmiany były i będą potrzebne, ale na lepsze. Natomiast w przypadku Kęt, mam co do tego jednak nadal poważne wątpliwości i nie wynikają one z żadnych moich pobudek politycznych. Żadne, ale to żadne działania obecnej władzy nie są dla mnie zaskoczeniem, ale irytują mnie coraz bardziej, gdyż jako wolno działające wcześniej na rynku kęckim stowarzyszenie MIGXXI tak dogłębnie krytykowało i napiętnowało każdy ruch, a nawet każdy jeszcze niewykonany krok byłego burmistrza Olejarza. A więc teraz, obejmując upragnioną władzę w Kętach, powinni tryskać przykładem oraz nienaganną i wzorową postawą, czego nie mogę się mimo szczerych chęci do dzisiaj doszukać. Jednak najbardziej irytuje mnie w tym wszystkim przebudzenie niektórych wyborców Pana Bąka, którzy nie dowierzają temu co się zaczyna dziać w kęckim magistracie i poza nim. Głosując na Pana Bąka oczekiwali zmian co do zastałego już rządzenia burmistrza Olejarza ( z wadami i bez) i liczyli na zdecydowanie lepsze i efektywne prowadzenie samorządności w Kętach, czego trudno się gdziekolwiek już od kilku miesięcy w Kętach doszukać czy dopatrzeć.

Ale idąc za Pana pozytywnym nastawieniem do naszej rzeczywistości, poczekajmy, a nóż… tylko czy nie będzie już za późno?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19.03.2011, 22:17 
obserwator

Ripostując, skoro Pan sobie pozwolił z likierową metaforą.

Niech Pan za mocno nie wyciska niczego z moich wypowiedzi, bo albo będzie Pan miał trudność z zachowaniem trzeźwości umysłu, albo okaże się, że zamiast kieliszka „dobrego likieru” wyciśnie Pan szklankę kwaśnego soku z cytryny i trzeba będzie to wypić :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC [ DST ]