"Mądrość karmi, lenistwo głodzi" (mongolskie)
Gości on-line: 33    
 
  21 września 2017 - wschód: 6:27, zachód: 18:44
  Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria


wszystkie aktualności

VI Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu rozstrzygnięte

 
 
 
 
[08.06.2016] W dniu 1 czerwca 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży
w Oświęcimiu obradowało Jury VI Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
w składzie:

1. prof. Władysław Pluta, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie - przewodniczący;
2. Krzysztof Dydo, Galeria Plakatu Dydo Poster Collection w Krakowie, Polska;
3. Peter Grohmann, Fundacja AnStifter, Stuttgart, Niemcy;
4. Sebastian Kubica, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Sztuki w Cieszynie, Polska;
5. Leszek Szuster, dyrektor MDSM, Oświęcim, Polska;
6. Paweł Warchoł, kurator Biennale, Oświęcim, Polska;
7. Chao Yang, Wyższa Szkoła Technologii i Sztuki, Instytut Ceramiki w Jingdezhen, Chiny;
8. Elmar Zorn, Monachium, Niemcy

W konkursie udział wzięło 294 artystów z 27 krajów (Polska, Czechy, Rosja, Litwa, Tajwan, Meksyk, Chiny, Słowacja, Turcja, Niemcy, Serbia, Węgry, Argentyna, Japonia, Ukraina, Grecja, Iran, Białoruś, Ekwador, Wielka Brytania, Francja, Korea Południowa, Szwajcaria, Bośnia i Hercegowina, Austria, Jordania oraz USA). Spośród nadesłanych 594 plakatów, do wystawy zakwalifikowano 81.

Jury przyznało następujące nagrody:

I nagrodę otrzymał Tomasz Bogusławski (Polska) za plakat „Never again…”
II nagrodę otrzymała Justyna Jędrysek (Polska) za plakat „West-East Imigration”
III nagrodę otrzymała Faldin Family (Rosja) za plakat „Conflict”

Ponadto przyznana została nagroda:

Miasta Dachau dla Mingliang Li (Chiny) za plakat „Berlin Wall”
Fundacji AnStifter dla YiMing Liu (Chiny) za plakat „Freedom of Speech”
Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dla Jinas Sprunga Jr (Litwa) za plakat „Freedom of Speech”
Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach dla Faldin Family (Rosja) za plakat „Nature Morte”
Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dla Piotra Depty (Polska) za plakat „Greece”
Związku Polskich Artystów Plastyków dla Marty Tomczyk (Polska) za plakat „Uchodźcy”

Wyróżnienia otrzymali:
Mario Fuentes (Ekwador) za plakat „Excess baggage”
Biwei Zhu (Chiny) za plakat “Ask Confucius”
Szymon Szymankiewicz (Polska) za plakat „25 MBP”
Jochen Stankowski (Niemcy) za plakat „Za dużo oręża”
Béla Faragó (Węgry) za plakat „Human Rights”
Wu Zhonghao (Chiny) za plakat „Nanjing massacre 70”
Lex Drewinski (Niemcy) za plakat „Li(f)e”
Iwona Rypeść Kostović (Polska) za plakat „EGO-ECO”

Do wystawy zakwalifikowały się następujące prace:

Krzysztof Białowicz (Polska), „User’s manual”
Andrzej Błażejczyk (Polska), „Facebook nowa broń”
Andrzej Błażejczyk (Polska), „Religie – równoprawność” (tryptyk)
Tomasz Bogusławski (Polska), „WWI/WWII/WWIII”
Xin-Yuan Chen (Tajwan), „The Web of islamic”
Filip Ciślak (Polska), „Europe 2016”
Ali Ahmad Daali (Francja), „If it’s not happening in our country….”
Agnieszka Dajczak (Polska), „Where is longer live”
Piotr Depta (Polska), „Loading”
Lex Drewinski (Niemcy), „Play with fire”
Virag Doczi (Austria), „Ohne Titel”
Aneta Drohomirecka (Polska), „Wspomnienie z dzieciństwa”
Aneta Drohomirecka (Polska), „Dzieci to nie śmieci”
Alice Drueding, Joe Scorsone (USA), „Fistula”
Faldin Family (Rosja), „Peace”
Sha Feng (Chiny), „The right to decide”
Sha Feng (Chiny), „Wife? Doll?”
Erick Ginard (Meksyk), „Fundamental right”
Magdalena Grzegorzek (Polska), „Hate”
Wesam Mazhar Haddad (Jordania), „Cradle of Tortured Peace”
Alexey Ivanitskiy (Rosja), „Alcoholism in the family”
Maja Janczak, Ewa Morzyk (Polska), „Dzieci i ryby głosu nie mają”
Peter Javorik (Słowacja), „Life is beautiful”
Tomasz Kipka (Polska), „Prawdza czy fałsz”
Łukasz Kliś (Polska), „Let’s talk”
Oswald Korczyński (Polska), „Choice”
Monika Kościuszko (Polska), „What’s worse”
Aleksandra Kozarzewska (Polska), „Justice”
Scott Laserow (USA), „Refugee”
Stefan Lechwar (Polska), „No news”
Lin Lin (Chiny), „Hit me now”
Yana Mosnytska (Ukraina), „Strzeż język ojczysty”
Natalia Nikoulina (England), „Crisis”
Mohadeseh Maleki (Iran), „With brights lights“
Eric Mayen (Niemcy), „Refugees Welcome”
Yana Mosnytska (Ukraina), „Stop terrorism”
Marek Osman (Polska), Jeszcze jedno takie zwycięstwo”
Mehdi Saaedi (Iran), „Photo edition”
Mehdi Saaedi (Iran), „Homing the visual”
Chen Hsiao-Shuang (Tajwan), „Fashion victim”
Jacek Staniszewski (Polska), „Refugees”
Jochen Stankowski (Niemcy), „Miteinander”
Justyna Stefańczyk (Polska), „Uchodźcy”
Renato Tagli, Sabina Oberholzer (Szwajcaria), „City”
Fangye Tan (Chiny), „I want to learn”
Nicos Terzis (Grecja), „Pokój - portret własny”
Nicos Terzis (Grecja), „Noah’s Ark of the 21st Century”
Grzegorz Tomasiak (Polska), „My icon”
Hsu Tzu-Yuan (Tajwan), „Co2”
Li Wei (Chiny), „Detechement A”
Marcin Urbańczyk (Polska), „Choose your environment”
Shiau-Rou Wang (Tajwan), „End child marriage”
Ewa Włostowska (Polska), „CO2”
Magdalena Wosik (Polska), „STOP! GMO“
Yin (Chiny), „When buying air”
Zhang Yulian (Chiny), „Black or white”
Zhang Yulian (Chiny), „Communicate”
Qingqi Zhou (Chiny), „Standard”
Wanjiang Zhu (Chiny), „Racial equality”
Agnieszka Ziemiszewska (Polska), „Dywan”
Agnieszka Ziemiszewska (Polska), „Lanscaped”
Leszek Żebrowski (Polska), „Putin”
 
 
   
Komentarze

 
 
treść komentarza

email/nick
Lista komentarzy: