"Cała nasza godność spoczywa w myśli" (Blaise Pascal)
Gości on-line: 26    
 
  21 listopada 2017 - wschód: 8:05, zachód: 16:52
  Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad


wszystkie aktualności

"Kochać człowieka" - podsumowanie (video)

 
 
 
 
[21.04.2013] W piątkowe popołudnie, 19 kwietnia 2013 r. o godz. 17:00 w oświęcimskim OCK ogłoszono wyniki konkursu w VIII Biennale Fotografii "Kochać Człowieka". Wyróżnione i nagrodzone fotografie będą wypełniały galerię "Tyle światów" do 26 maja 2013.

Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka", objęte patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim i Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików (www.zpaf.pl) oraz patronatem medialnym internetowego magazynu o fotografii Fotopolis.pl (www.fotopolis.pl), programowo nawiązuje do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka". Odbywa się od 1999 roku co dwa lata.

Biennale ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich fotografujących. Biorą w nim udział twórcy z całej Polski legitymujący się wieloma osiągnięciami, jak również osoby stawiające pierwsze kroki w sztuce uwieczniania postaci i zdarzeń.

Do udziału w ósmej edycji biennale 120 autorów nadesłało 760 fotografii.

Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Zygmuntowicz (Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików), Andrzej Baturo (Wiceprzewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików) i Wojciech Plewiński (Okręg Krakowski Związku Polskich Artystów Fotografików) przyznała dwie równorzędne nagrody, sześć równorzędnych wyróżnień oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 30 autorów.

dwie równorzędne NAGRODY:
  • Mirosław Kazimierczak – Warszawa (Ryjek) za zestawy: "Korpo" i "Different Street"
  • Artur Pławski – Tychy (Wilem) za zestawy: "Figury samotności" i "Dyska"

sześć równorzędnych WYRÓŻNIEŃ:
  • Jacenty Dędek – Częstochowa (Zielony 1323) za zestaw "Tak blisko, tak daleko",
  • Arkadiusz Gola – Zabrze (AGA) za zestaw "Taśma",
  • Krzysztof Gołuch – Knurów (Łukasz) za zestaw "Olimpijczycy",
  • Piotr Grzybowski – Warszawa (Grzyb) za zestaw "bez tytułu",
  • Paweł Kosicki – Poznań (KOSIK 44) za zestawy: "Homo Anonymous" 1 i 2,
  • Kazimierz Król – Zdroisko (Kazko 46) za zestaw "Marokańskie zaślubiny".


Prace zakwalifikowane do udziału w pokonkursowej wystawie:
  • "Przyjaciele" – Jacek Bach (Gliwice)
  • "Miłość potrafi zranić" – Aleksandra Bal (Paszkówka)
  • "Artysta i jego dom" – Natalia Bieganowska (Kalisz)
  • "Patrioci" i "Lednica" – Bartłomiej Busz (Ostrzeszów)
  • "Przypadek" – Jacenty Dędek (Częstochowa)
  • "Everything for You" – Karolina Falkiewicz (Radom)
  • "Pogrzeb Matki Boskiej Zaśniętej", "Śmiergust w Wilamowicach" i "Pielgrzymka
  • Romów do Matki Boskiej Limanowskiej" – Marcin Głuszek (Dąbrowa Tarnowska)
  • "U siebie" – Arkadiusz Gola (Zabrze)
  • "Poszukiwanie transcendencji" – Krzysztof Gołuch (Knurów)
  • "Muzeum" i "Poranna mgła" – Leszek Górski (Kraków)
  • "Dwie miłości" – Piotr Grzybowski (Warszawa)
  • "W drodze - reminiscencja" – Piotr Guliński (Sosnowiec)
  • "Szacunek" – Michał Gwiazdonik (Bestwina)
  • "Specjalni" – Nadia Issa (Warszawa)
  • "Chodząc po wodzie" – Anna Jakubowska (Gdańsk)
  • "Homo Urbanus" – Tomasz Juszkiewicz (Koszalin)
  • "2+3, 1:0, 3D" – Przemysław Konefał (Rawa Mazowiecka)
  • "Czy ja nadal żyję?" – Paweł Kosicki (Poznań)
  • "Spotkanie" – Agnieszka Krzywdzińska (Bulowice)
  • "Badland" – Tomasz Liboska (Chorzów)
  • "Fajterzy" – Maciej Niesłony (Chorzów)
  • "Ewa" i "Marek" – Patrycja Nogas (Zamość)
  • "Awaryjniak", "Dom" i "Misterium" – Jakub Ochnio (Zgłobice)
  • "W labiryncie życia" – Grzegorz Piaskowski (Płock)
  • "Dobre życie" – Paweł Piotrowski (Dobroszyce)
  • "Miłość codzienna" – Katarzyna Radziszewskaja (Warszawa)
  • "Radość przyjaciół" – Anna Stańczyk (Zaborze)
  • "Tramwaj" – Sebastian Szulc (Wrocław)
  • "Na dobre i na złe" i "Pan Stanisław z matką" – Izabela Urbaniak (Łódź)
  • "Pokolenia" – Anna Wilk (Nowy Sącz)



 
 
   
Komentarze

 
 
treść komentarza

email/nick
Lista komentarzy: